Роденденски попусти и изненадувања во „Литература.мк“

Пред точно две години, книжарницата „Литература.мк“ од интернет се пресели на најфреквентната пешачка зона во Скопје – улицата „Македонија“, бр. 21 (спроти спомен-куќата на Мајка Тереза).
За само 24 месеци ексклузивната кафе-книжарница прерасна во едно од најпрепознатливите и најпосетени места во центарот на Скопје.

Роденденот го славиме со 20% попуст на белетристика и литература за деца, што ќе трае до 20 октомври (сабота). 

Попустот важи само за изданијата на „Арс Ламина“ во „Литература.мк“ на улицата „Македонија“.

Посетете нè и придружете ни се во одбележувањето на вториот роденден! 🙂 – Напишале на поканата на нивниот настан од Литература.мк

Па, доколку сакате да се подновите со книги, посетете ги.44231254_1682839071821297_4742216684507496448_n

 

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.