Денес започнува традиционалниот Саем на книга во Матица!

Од денеска, 20 јануари, во книжарницата Матица ќе започне традиционалниот зимски саем на книга „Книга во секој дом“. Саемот на книга организан од Матица се одржува традиционално секоја година во зимскиот период на големо задоволство на сите љубители на пишаниот збор!

Оваа година, Саемот на книга во Матица ќе трае од 20 – 31 јануари.

Читателите ќе имаат можност да си одберат книги (некои и на попуст) и од домашната и од странската литература и со тоа да си ја збогатат домашната библиотека.
Вие, ако сте љубител на пишаниот збор и обожавате да купувате книги, овој настан е токму за вас!
Посетете го нивниот настан, тука „КНИГА ВО СЕКОЈ ДОМ“, за подетални информации.

Подгответе го списокот со книги што сакате да ги купите, и впуштете се во книжевна-шопинг авантура!

Делата во издание на Матица, ве чекаат на Булеварот на книгите!

16114710_1308239512548056_6529700410140406976_n

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.