Книга или чанта?

Некаде далеку…

живееше девојка која не можеше да ја најде чантата од нејзините сништа. Па затоа одлучи да си ја сошие сама. За среќа, нејзините шивачки вештини и динамична фантазија ѝ дозволија да создаде вистинско ремек-дело! Да, девојката беше навистина „скромна“, како што може да забележите…
– вака започнува приказната за Elena Myloslavskaya од BAGatelle Studio, дизајнерката на чантите во облик на книга, каде преку обично задоволство и хоби, денес со радо срце ги пречекува огромните нарачки за овој популарен моден додаток.

2

Совршениот моден додаток е на сцена (ако ги прашате вистинските љубители на книги, кои истовремено (и нескромно) можат да се пофалат и со својот стил): оваа колекција на чанти-книги се слика и прилика на познатите романи и новели – со изразена функционалност како мини-торбичка за преку рамо. Материјалот од којшто се изработени е мека еко-кожа која е непропустива на вода и има неколку патенти, како и малечок џеб во внатрешноста. Исто така, ремчето може да се намали или отстрани, за да може чантата да се носи и во рака. Ако се’ уште размислувате за совршениот подарок во оваа празнична сезона, погледнете ги фотографиите во прилог и посетете те го Etsy профилот на ова студио.

3456789101011111212131314

16

Би носеле ваква чанта?

Извор: DivianArts

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.